WYJĄĆ OŚĆ ZE SKUTECZNOSCI

przez

WYJĄĆ OŚĆ ZE SKUTECZNOŚCI

O ile skutek kojarzy się i dobrze i źle-bywa też nieprzewidywalny-o tyle skuteczność kojarzy się przede wszystkim z osiąganiem celów i parciem naprzód. Jednym słowem-z sukcesem., Łatwo nam,zanurzonym w glorii, zapomnieć,że po drodze nie obyło się bez ofiar. W tym ujęciu skuteczni bywają politycy. Ale czy najczęściej nie stawiają praw jednych ponad prawami drugich? Finansiści. Ich świetne wzrostowe wyniki kryją pod sobą dramaty całych wielkich społeczności. Naukowcy. Ile istot trzeba poświęcić, by jakiejś grupie ludzi polepszyć jakość życia,czy może nawet je uratować,jeśli to jest lek? Komunikacja też jest dziś tak skuteczna,jak nigdy dotąd, ale czy naprawdę jesteśmy w stanie się porozumieć? Każdy z nas, dążąc co sukcesu może po drodze zgubić lub nawet podeptać coś ważniejszego niż cel, który oczywiście w tej chwili wydaje się najważniejszy na świecie..Niby banały. Ale czy chcemy to dostrzegać?

Jak zatem skuteczność ma się do naszej „ukochanej” diabetes mellitus? Czy za sukces uznamy względną normoglikemię? Jasne.. Czy za sukces uznamy brak powikłań przy długim stażu chorego? Oczywiście. Czy dla dotkniętych cukrzycą kobiet sukcesem jest urodzenie zdrowych dzieci ? Bez wątpienia.  Jednak czy w tym wszystkim, we wszelkich zmaganiach i dążeniach, dostrzegamy ludzi którzy nas kochają i wspierają? Rzecz jasna,że ignorując samych siebie, zapewne na czele z chorobą, ranimy i obciążamy ich najbardziej, ale…Jeśli nawet będziemy mieć perfekcyjne wyniki , dzięki własnym staraniem i będziemy się świetnie czuli,a nasze wszystkie organy będą nieźle funkcjonować do później starości, to co z tego, jeśli zabraknie nam pogody ducha, poczucia humoru, empatii, radości życia, ciekawości świata i ludzi?

Zatem przed świętami Wielkiej Nocy życzę Wszystkim Diabetykom, aby mieli jeszcze więcej pytań do siebie niż ja teraz zadaję w tym króciutkim tekście.

 

urbegal

Partnerzy


Reklama

Strona korzysta
z plików Cookies.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie.